+90 212 570 68 45

Koşullar & Uygulama

Koşullar & Uygulama

Anlaşma ve Rezervasyon Koşulları

REZERVASYON

Özel Yat Kiralama-Kişiye Özel Turlar

Kapora ile Ödeme

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için, seyahat bedelinizin yüzde 50 sini ödemeniz gerekmektedir. Bu ödeme, ön ödeme yani kapora olarak alınmaktadır. Bakiyesi ise, tekneye binişinizde, yanınızda bulunacak ve Vip Yat Tur yetkilisine nakit olarak sunulacaktır.

İptal Koşulları

Herhangi bir iptal halinde, aşağıdaki durumlar geçerlidir

Tur tarihinden, 90 gün öncesine kadar iptallerin yapılmasında, depozitodan yüzde 15 kesinti yapılır. Kalan bakiye iade edilir.

89 ile 60 gün öncesine kadar iptallerin yapılması halinde depozitodan yüzde 35 kesinti yapılır. Gelen bakiye iade edilir.

59 gün ya da daha altında günde ise bakiye iadesi yapılmaz.

ANLAŞMA KOŞULLARI

Tekne Değişikliği

Vip Yatçılık, kiraladığı tekne noktasında ya da kabin charter programında değişiklik yapma yoluna gidebilir. Değiştirilen yatın aynı ya da daha üstün özelliklerde olması durumunda müşterilerin itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Tur İptali ile Seyir Kesintisi

Mücbir nedenlerin olması halinde Vip Yatçılık turu iptal edebilir.

48 saatin üzerinde motor arızası, çatma, batma, yangın nedenleri ile teknenin işleyemez hale gelmesi, teknenin durumunun düzeltilmemesi ya da yeni tekne getirilmemesi durumunda yolculara ödemiş oldukları paraları iade edilir. Vip Yatçılık bir Türk firması olup, uyuşmazlıkların çözümü de Türk mahkemelerinde olacaktır.

Yükümlülükler

Vip Yatçılık, belirlemiş olduğu tur programlarını ve hizmetleri eksiksiz şekilde yapmakla yükümlüdür. Sorumluluk tekne üzerinde olmaktadır ve teknenin dışında firmanın sorumluluğu bulunmamaktadır. Kara hizmetleri için firma tur satışları yapabilir. Ancak bunlar bağımsız şirketler tarafından yapılmakta olup, VİP Yatçılık ın sorumluluğu bulunmamaktadır. Tekne içinde verilen hizmetler ise firma güvencesinde ve garantisindedir.

Sigorta

Tüm tekneler,üçüncü kişileri de kapsayacak şekilde sigorta kapsamındadır. Tekne seyir esnasında oluşabilecek kazalar, ya da eşya kayıpları da sigorta kapsamındadır. Sigorta tekne dışında söz konusu değildir.

Mücbir-Zorlayıcı Nedenler

Savaş, terör saldırıları, grev, hava şartları, yangın, sel, araçların tarife değişiklikleri gibi beklenmeyen ve kontrol edilemeyen nedenlerden kaynaklanan zararlardan VİP Yatçılık sorumlu değildir.

Şikayetler

Seyir esnasında bir şikayet durumunun olmasında derhal kaptana bildirilmesi gerekmektedir. Şikayetler kaptan tarafından derhal VİP Yatçılık müşteri temsilcisine iletilir. 21 gün sonra iletilen şikayetler ise dikkate alınmayacaktır.

Fotoğraflar ve Pazarlama

Vipyattur.com seyir esnasında çekilen fotoğrafları, reklam ve tanıtım amaçlı kullanabilir misafirler buna izin vermiş olurlar.