+90 212 570 68 45

Genel Bilgiler

Genel Bilgiler

Özel yat kiralamak mı istiyorsunuz? En özel şekilde size hizmet eden ekibimizi tercih ederek en doğru kararı verebilirsiniz. Sizler için önerilebilecek yat seçeneklerini inceleyip kişiye özel hizmet kriterlerimiz paralelinde tercihinizi yapabilirsiniz. Barbaros yatçılık klima sistemli geleneksel ahşap guletlere sahiptir. Standart plus, lüks, ultra lüks seçenekler ile seçim yapabileceğiniz gulet seçimleriyle keyifli bir serüvene adım atabilirsiniz. Tamamen bütçeniz ve kişi sayınızla orantılı bir biçimde tercihte bulunarak planlama yapacağınız kiralama hizmetlerimizle keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tur programı, menü belirlemesi ve havaalanı transfer gibi görüşmeler neticesinde karşılıklı uzlaşılır. Ardından tarafınıza iletilen yat kiralama sözleşmesi paralelinde hizmetimizden faydalanma konusundaki fikrinizi netleştirebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar

Temizlik kurallarımızı sizlerin ve mürettebatımızın sağlığı açısından oldukça katı disiplin kuralları çerçevesinde uygulanmaktadır. Buna istinaden tekneye hiçbir şekilde evcil hayvan kabulü gerçekleştirmemekteyiz. Bu hususu özellikle dikkate almanız taraftarıyız.

Sigara

Sigara içme ilkeleri kapsamında kapalı bölümlerde sigara içmek kesinlikle yasaktır.

Bahşiş

Bahşiş konusu tamamen sizin taktiriniz ile verilecek bir bütçedir. Mürettebatın hizmetinden memnuniyetinizi kapsayan bu bahşiş bedeli tur bedelinin % 5’i kadardır. Sizin isteğinize bağlı verilecek olan bu bahşiş tur bitimi ile kaptana teslim edilir. Kaptan mürettebata eşit olarak paylaştırır.

Seyahat Belgeleri

Yurtdışı seyahatlerine katılacak olan misafir adayları için tur bitimini takiben 1 ay sonrasında da geçerliliğini koruyan pasaport belgeleri gerekmektedir. Tüm belge hazırlık işlemlerinde ilgili devlet birimi ziyareti ve vize sertifika işlemlerinde eksiksiz hazırlığa girişim gerektiği şekilde gerçekleştirilmektedir. Vize, pasaport, sağlık güvencesi gibi ayrıntıları eksiksiz hazırlamak tamamen sizlerin sorumluluğundadır.

Bagaj ve Giysiler

Kabin içinde rahat kullanım açısından sert bavullar tercihiniz olmamalı,- sportif valizler çok daha kullanışlıdır. Yürüyüş yapmayı seviyorsanız rahat kullanabileceğiniz ayakkabılar işinizi görecektir. Mayo olarak da fazla sayıda mayo almanız tavsiyesindeyiz. Islak kalmanın vücuda zararı düşünüldüğü zaman bu konuya özellikle hassasiyet göstermeniz taraftarıyız. Akşamları serin zamanlarınızın kurtarıcısı olabilecek hırka ya da kazak türü seçimleriniz de almanız gereken olmazsa olma eşya listesinde yer almalıdır.

Sağlık Gereksinimleri

Sağlık gereksinimlerini tek başına karşılayamayacak kişilerin önceden bildirilmesi gerekmektedir. Hamile bayanlar konusunda da 6 ayını doldurmuş bayanların turlarımıza katılmaması konusunda ısrarcı olabiliriz. Engelli kişilerin bir refakatçi eşliğinde turlarımıza dahil olmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Özel Beslenme Gereksinimleri

Bazı sağlık sorunları hayat boyu tüketimlerimizi kontrol altında tutmamızı gerektirebilir. Bu sebeple diyet ya da belirli ölçü ve besin tercihi kontrolünde beslenenlerin bize en az 2 hafta öncesinden bildirilmesini rica etmekteyiz.

Engelli Olan Yolcular

Tekne dizaynı engelli yolcularımıza uygun değildir. Tuvalet, sandalyeler, tekneye giriş çıkışlar engelli bireylerimize uygun detayları barındırmamaktadır. Bunu bilmeniz ehemmiyetle rica olunur.

Opsiyonel Kara Turları

Opsiyonel kara turlarına katılma tercihlerinizde ekstra ücret ödeyeceğinizin bilincinde olmanız tavsiyesindeyiz. Tur fiyatına dahil edilemeyecek olan bu kara turu tercihleri de aynı zamanda katılım durumu ve hava koşulları gözetilerek gerçekleştirilebilmektedir.