+90 212 570 68 45

Özel Yat Kiralama Destinasyon Türkiye

Özel Yat Kiralama Destinasyon Türkiye

BODRUM: Muğla’nın 13 ilçesinden biri ola Bodrum dünya turizmi açısından çok önemli bir yere sahiptir. Dünya’nın yedi harikasından biri olan Mauseloum şehrinde inşa edilmiş olup Anadolu toprakları içinde en son ele geçirilen toprak olarak bilinmektedir. Bodrum’da yer alan Antik Tiyatro günümüze kadar ulaşmış tek yapı olarak tarihselliği her zaman elde tutmayı başarmıştır. Hala birçok gösteri ya da konser için tercih edilen mekan olarak bu tiyatral alan kullanılmaktadır. Kurtarıcı Aziz Peter Kalesi ve Myndos Kapısı mutlak suretle ziyaret edebileceğiniz yerler arasında kendini göstermektedir.

ANTALYA: Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alan Antalya Türkiye’nin beşinci kalabalık şehri olup turizmin başkenti olarak da anılmaktadır. Antalya turizm açısından Karain Mağarası noktası ile tanınmaktadır. Eski Taş dönemlerinin ilk dönemlerinde keşfedilen bu mağarada pek çok kemik kalıntısına rastlanmıştır. Selçuklular, Likyalılar, Selçuklular, Romalılar, Bizanslılar, Lidyalılar, Bergamalılar, Pamfilyalılar Antalya’yı zaman zaman yerleşim yeri olarak kullanmıştır. Aynı zamanda Hadrian Kapısı ile de çok ünlü olan şehir en büyük deniz turizm merkezi olarak olmazsa olmaz ziyaret birimidir. Gelen turist sayısı bu bölgede her yıl çok daha fazla kendini belli eden rakamlarla ortaya çıkmaktadır. G- 20 zirvesi ve Expo- 2016’nın ev sahipliği yapışıyla da beğenileri üzerinde tutmaktadır.

BENCİK: Datça’da yer alan Bencik koyu liman özelliği taşıyan çok özel bir koydur. Knidoslular Perslerle savaşırken adayı bırakmamak için bir kilometrelik bölümde kazı çalışmaları yaparak bu dar bölüm sayesinde kurtarmaya çalışmışlar; fakat yeterli başarıyı gösterememişlerdir.

BOZBURUN:   Bozburun Marmaris’in Turunç ve İçmeler arasındaki bir koydur. Sakinliği ve doğal güzelliği ile ilgiyi çeken bu koy birçok kişinin buradan geçerken genel uğrak merkezi halini almıştır. Bölgeden eski zamanlarda sünger çıkarılıp gelir elde edildiği doğrudur. Zamanla tehlikeli olan bu süngercilik yerine gulet tekne inşaası ile turlar düzenlemeye doğru bir yol izlenmeye başlanmıştır.

KLEOPATRA ( SEDİR) ADASI: Küçük kumsalı ve suyu ile beğenilen bu koy aynı zamanda antik tiyatrosu, şehir surları, tapınağı, kubbeli yapıları ile beğenilen ve gezmek için ilk sıralara yapılan yerlerden birisidir. Antik dönemlerin izini taşıyan kırık sütunların yer aldığı rölyef görünümlü taşların bulunduğu yürüyüş alanında çok keyifli anlar geçirmeyi dilerseniz burayı ziyaret etmeden geçmeyin.

DATÇA: Mavi denizi, irili ufaklı koyları, bol oksijenli havası ve doğal güzellikleri ile beğenilen bir yer olan Datça’nın Dorlar tarafından kurulduğu bilinmektedir. Datça doğal güzellikleri ile eşsiz bir koy özelliğini aynı zamanda Gebekum Kumulu ile de ortaya koymaktadır. Bu kumul deniz hareketleri ile oluşmuş olup bu kumulun bazı mikroorganizmalarca yenmesiyle yeni kumulun oluştuğu iddia edilmektedir. Bu yönüyle burası daha çok dikkat çekiciliği üzerine almıştır. Yaklaşık 52 koya sahip Datça Ege ile Akdeniz’in birleşme noktasında ye alışıyla da beğenilen bir koy özelliğini üzerine almıştır.

DEMRE (MYRA): Antalya ili turizm açısından önemli bir ilçedir. Demre adını nehirden alışıyla bilinen bir yer olarak hafızalarda yer edinse de Likya zamanında Myra adı ile tanınan bir koydur. 2005 yılında Demre adını almıştır. O zamana kadar Aziz Nikola’nın Evi denildiği zaman bu yer akla gelmekteydi. Çok eski zamanlarda Yunanlıların yoğun yaşadığı bölge ilerleyen dönemlerde Türklerin çoğunluğu ile Yunanlılar bölgeden çıkarılmıştır. Demre, Kaş, Kalkan ve Kaya köylerinde Yunanlıların yaşadığına dair izler günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Turizm açısından önemli bir yere sahip olan Demre Aziz Nikola mezarı ziyaretçileri ile dolup taşmaktadır.

EFES: İzmir Selçuk sınırları içinde yer alan Efes Anadolu’nun batısında önemli bir yunan antik kenti olarak turizm değerini korumaktadır. M.Ö. 10. Yüzyılda kurulduğu bilinen bu bölge Atik ve İon kolonistleri tarafından inşaa edildiği bilinen bir yerdir. Klasik Yunan döneminde İonia’nın on iki şehrinden sadece birini temsil etmekle beraber Asya’nın 7 kilisesinden biridir. İncil’in burada yazıldığı söylentileri devam etmekle beraber burası ile ilgili olarak bir gladyatör mezarlığı olduğu yönündeki gerçekçi bilgilere ulaşmanız da mümkündür. Her sene pek çok turiste ev sahipliği yapmakta ve beğenileri üzerine toplamaktadır.

FETHİYE: Fethiye kahinleri ile ünlü bir şehirdir. Antik dönemde Telmessos yani ışıkların ülkesi denildiği zaman Fethiye akla gelmekteydi. Likya’nın Karya ile batı sınırında yer alan şehir 12 adaları ile tam bir turizm birimidir. Adalar ile görünüm olarak yarım daire şeklini andırmakta ve her sene binlerce turistin gezmeye doyamadığı bir merkez olarak beğenileri üzerine çekmektedir.

GÖCEK: dünyaca tanınmış bir yat limanı markası haline gelen Göcek Fethiye Körfezi’nin en uç biriminde yer almaktadır. Çam ormanları ile kaplı dağ eteklerindeki bu birim irili ufaklı marina tekneleri ile keşfe çıkılası bir koydur. Sahil şeridinde faydalanabileceğiniz bar ve restoranları ile aşık olunası bir yerdir. Dalaman Havaalanı ile arası 30 km kadardır. Bu yakınlık koyu ziyaret etmek isteyen turistler açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Yat seyahat tercihinizde Skopea Körfezi tercihini gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Antik kalıntı ve batık ziyaretini gerçekleştirmek isteyenler için tersane Adası ziyaret noktası yönlendirilmesinde bulunulmaktadır. 12 adalar turu olarak geçen tur içinde birçok fazla koy ve ada ziyaretinde bulunarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tam bir zevk noktası olacak olan bu tur keyfini her gününüzde farklı bir ada tercihinde bulunarak tamamlama ayrıcalığını yakalayabilirsiniz.

KAŞ: Masmavi denizi ve sokaklarındaki yasemin kokusu ile şirin bir kasabadır. Dalgıç ve yat turizmi denildiği zaman akla gelen ilk yer Kaş’tır. Kaş küçük bir balıkçı kasabası olarak bilinmektedir ve Antalya ziyaretinde bulunanların genel uğrak merkezidir. Türkiye’nin güneybatısında yer alan belde Likyalılar tarafından kurulmuş olup adı Habesa olarak da bilinmektedir. Scuba diving yapmak isteyenler için sunulan harika bir yer olan Kaş cafe ve restoranları ile sizlerin dinlenme keyfini doyumsuzlaştırabileceğiniz çok özel bir konuma sahiptir. Birçok küçük barı burada görebilir, gecenizi daha da keyiflendirebilirsiniz.

KEKOVA: Demre’ye oldukça yakın bir adacık olan Kekova Antalya’nın bir beldesidir. Türkiye Çevre ve Orman Bakanlığı 18 Ocak 1990 tarihinde Kekova’yı koruma altına almıştır. Bu dönemde bölgede yüzmek ve dalış yapmak için özel izne ihtiyaç duyuluyordu. Zaman geçtikçe bu izin konusu kaldırılmıştır. Çok özel bir yeri olan Kekova’nın tarihsel ve turizm geçmiş çok özel bir değere sahiptir.

KNİDOS: birçok önemli bilim insanları ve astronomi matematik bilimcileri burada yaşamıştır. Bu yönüyle tarihsel ve bilimsel değeri olan Knidos da antik Çağ döneminden kalma Afrodit Heykeli de yer almaktadır. Büyük astronomi ve matematik bilimcisi Eudoxos, İskenderiye Feneri mimarı Sostrates, ünlü ressam Polygnotos, Ktesias ( Pers Kralı’nı hastalıktan kurtaran hekim) burada yaşamıştır. Genelevlerin bir zamanlar yoğun olduğu şehir gemicilerin ve Arap tacirlerinin mutlaka uğradığı bir birimdi. Şimdilerde kalıntıları ile beğenilen ve yürüyerek bu değerleri görmeyi isteyen turizm avcılarının olmazsa olmaz ziyaret noktaları arasında kendini göstermektedir.

MARMARİS: Çeşitli medeniyetlerin egemenliği altında kalmış bir şehirdir. Marmaris Kalesi ile ziyaretçilerin ilgisini çeken bir yerdir. Ayrıca Osmanlılardan kalma camisi ve 8 odalı üzeri kemerli kervansarayı ile beğenilen bir antik kent konumundaki şehir önemli turizm merkezlerinden biridir. Antik dönem kalıntıları ile ilgi çekiciliği üzerine almış bu şehir Türkiye’nin büyük yat liman birimleri arasında kendini belli edebilmektedir.

ÖLÜDENİZ: Fethiye’nin ilgiyi üzerine çeken önemli birimlerinden biridir Ölüdeniz. Akdeniz’de fotoğraflarının kartpostallara düşüp hayranlıkla bakıldığı bu yer mavinin her tonunu üzerine hapsedişi ile büyüleyicidir. Kumsalı ve denizi ile doğal koruma altındadır ve turizm bölgesi ziyaretlerinizde liste başına alabileceğiniz çok güzel bir yerdir.