+90 212 570 68 45

Özel Yat Kiralama Destinasyon Hırvatistan

Özel Yat Kiralama Destinasyon Hırvatistan

SPLİT: Turistlerin ve seyyahların düzenli ziyaret birimi olan Splıt Dalmaçya ile arasında tatil köyü bağlantısının bol bulunduğu bir tatil beldesidir. Tarihi- kültürel anıtları bulunan bu yerde bulunan Diocletianus Sarayı ile ünlüdür. Saray UNESCO Dünya Mirası liste başını çekmektedir. Yaklaşık 1700 yıllık geleneği vardır. Tam bir Akdeniz şehrinin sıcak ortamını yansıtmakla beraber ayrı bir yerinin oluşu ile de takdire şayandır.

DUBROVNIK: Akdeniz’in en bilindik yerleri listesinde yer almaktadır. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alışıyla da ilgiyi üzerine çekmektedir. Tarihini ve kültürel yapısını şimdiye dek iyi bir şekilde korumayı başardığı doğrudur. Doğal güzellikleri bakımından birçok farklı yere göre sıradışılığını şimdiye dek korumayı başarmıştır. Konuk ettiği misafirleri ile yüksek kaliteli hizmetinden de geri kalmamakta ve bu yönü potansiyel müşteri çekiciliğinde zirve denebilecek noktaya yükselişe zemin hazırlayabilmektedir.

SIBENIK: Hırvat şehridir. Dalmaçya merkezinde yer almaktadır. Krka Nehri’nin Adriyatik Denizi’ne döküldüğü bölümdeki konumu itibari ile göz dolduruculuğu hak etmektedir. Knin bölgesi civarında tam bir turizm bölgesi olarak Sbenik kabul edilmektedir. Endüstriden politikaya ulaşımdan eğitime her detayıyla gelişmiştir. Deniz kıyısında yer aldığı bilinen eski bir Hırvat kasabasıdır.

ZADAR: yerleşimdeki sürekliliği ve en eski oluşu ile Hırvatistan2ın bilindik yerlerinden biridir. Adriyatik Denizi’nde Ravnş Kotari bölgesinde kuzeybatı kesimindeki konumunu korumaktadır. Ülkenin beşinci büyük şehri olarak bilinmektedir. İnsanlığa ait en eski izleri taşıdığı bilinmektedir. Neopolitik Çağ’a dayanan çok sayıda yerleşim yeri mevcuttur. Hint- Avrupa kültür izlerine rastlandığı doğrudur. M.Ö. 4. Yüzyıl dönemlerinde yaşamış İlirya kabilesinden izlere burada rastlamak mümkündür.

TROGIR: kent müze olarak da bilinen TROGIR kültürel ve sanatsal kalıntıları ile dillere destan bir yerdir. Güzel sokakları, sanatsal ayrıntıları, mimarisi, modern iç mekan dizaynları burayı eşsiz kılmaktadır. Tarihsel anlamda insanlara ayrı bir çekicilik ile hitap ettiği doğrudur. Sanat koleksiyonlarını gördükçe burayı tekrar tekrar görmek isteyeceğinizden kuşkunuz olmasın.

ZAKAN: Kornati takımadalarına bağlı olan bu yer gemiciler için demirlenebilecek vahşi bir liman olarak kabul edilmektedir. Hırvatistan’da balıkçılık ticaretinin buralarda başladığı söylenmektedir. Bazı balıkçılar ve Murter’li aileler için geçici konaklama yerleri mevcuttur. Akdeniz bitki örtüsü bakımından oldukça zengin olan bölge 300’den fazla flora türü ve zengin faunayı barındırmaktadır. Denizaltı dünyası bakımından da çeşitlilik mevcuttur. Yaklaşık 300’den fazla hayvan türü ve 250’den fazla bitkisi ile geniş bir koleksiyonu gözler önüne sermektedir.

TELASCICA: Telascica Doğa Parkı konumunda bir yerdir. 1980 yılından beri koruma altında olduğu da gerçektir. Değerli bitki ve hayvan yaşamlarının yer aldığı deniz tabanı değerli kolonilerinin bulunduğu bir yerdir. Bölgede jeolojik ve jeomorfolojik mantıksal olgulara rastlamak da mümkündür. Adtiyatik’te yer alan güvenilir ve güzel yerlerden biri olup cennet misali diye nitelendirilmektedir. 69 km2’yi çevreleyen kıyı şeridi ile 25 adet küçük koyu bünyesinde barındırmakta olup girintileri de gayet iyidir. Bu bölgede Dugi Otok ve Stene adı ile adlandırılan uçurum bölgeleri vardır. Bu uçurumlar deniz seviyesinden 200 metre  yükseklikteki ada ve 90 metre kadar aşağıya çökmüş bölüm olarak bilinmektedir. Birçok yönden iyileştirici özelliğine inanılan Mir Gölü’de bölgenin beğenilen ve ziyaretçisinin çok olduğu göller arasındadır.

KORCULA: Kasaba Peljesac Kanlında çok da güzel bir konuma sahip olup büyüleyiciliği üzerine toplamayı başarmıştır. Kültürel ve tarihi mirası ile ziyaretçi çekiciliğindeki aktifliğinden ödün vermemektedir. Denizcilik, gemi inşaatı ve taş duvarcılık eski zamanlarda burada yapılan geçim kaynakları zinciri arasındadır. Marco Polo’nun doğum yeri olması da ayrı bir dikkat çekici versiyonu gözler önüne sermektedir. Bu zaman dilimindeki değerini turizm bağlantısına borçludur.

MLIJET: bu köy Mljet adacığının kuzey kıyılarından batı kısmına kadar aynı isim ile anılan bir köydür. Balıkçılık ve tarım temel geçim kaynakları arasında yer almaktadır. 5,6 km uzunluğunda ve 3,9 km genişliğinde olan körfez üstünde yaşama dair iz bulunmayan adalar ile korunmaktadır. Veliko ve Malo göllerine oldukça yakındır. Polace Mlijet göller limanı olarak da bilinmektedir.