+90 212 570 68 45

Kara Turları

Kara Turları

İsterseniz, mavi yolculuğunuzu kısa ve zevkli kara turları ile renklendirebilirsiniz. Köy turu, Türk Hamamı turu, Türk gecesi ve Marmaris alışveriş ile şehir turu kara turu gezilerimize örnek olarak verilebilir. Kara turlarımızda detinasyonlarımızdan bazıları ise aşağıda yer almaktadır. Ayrıca, talep edilmesi halinde tamamen müşterilerimizin isteklerine göre kara turları destinasyonlarımız da ayarlanmaktadır

Efes

Anadolu muzun batısında, İzmir İlimizin Selçuk İlçesi nde bulunna Efes Antik Kenti, tarihi özellikleri ve görkemi ile kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Efes Antik bir Yunan Kenti iken, stratejik önemini koruyacak Roma döneminde de önemli bir Roma Kenti olmuştur. MÖ 10. Yüzyıla tarihi uzanmaktadır. Klasik Yunan döneminde dönemin en büyük şehirlerinden biriydi. Kentin en önemli özelliklerinden biri dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı nın bulunmasıdır. Ayrıca, Aziz Yahya nın İncil i burada yazdığı söylenir, bu noktada Hristiyanlık dinini benimseyenler için de çok önemi vardır. Şehir sınırları içinde bir gladyatör mezarlığı bulunur. Meryem Ana Evi ile kütüphane de büyük ilgi çekmektedir.

Dalyan Turu

Dalyan Deltası nın uç kısmında mükemmel doğal güzellikleri olan altın renginde kumu olan plaj bulunmaktadır. Bu alan başta, koruma altında olan Caretta Caretta kaplumbağaları olmak üzere çok sayıda canlıya yuva olmaktadır. Burada tekneler içinde harika bir nehir turu yapacak, şifalı çamur banyosu alma fırsatını bulacaksınız. Öncelikle kaplıcalar ve çamur banyosu keyfi yaşadıktan sonra, öğle yemeğimizi alacağız. Ardından, teknelerle nehirde harika bir nehir turu yapacağız. Kıvrımlarda mükemmel bir ırmak keyfi yaşarken, Likya mezarlarını görme şansımız da olacak.

Demre- Myra

Demre, Antalya nın turistik ilçelerinden biri olup, Demre Nehri nin adını taşımaktadır. Likya döneminde ismi Myra olan Demre, Noel Baba olarak da adlandırılan Aziz Nikola nın yaşadığı yerdir. Öncelikle Aziz Nikola nin mezarını göreceğiz. Mübadelenin yoğun yaşandığı bir yer olduğundan, çok sayıda eski Rum evini görme şansımız olacak. Günümüzde hayalet bir köy olan Kaya da bu durumun izlerini yoğun olarak göreceğiz.

Köy Turu

Bodrum gelişmiş altyapısı, önemli bir turizm ve eğlence merkezi olarak dikkat çekmekle birlikte, aslıda halen kalıcılığını koruyan köyleri ile kırsal yaşamın da gözle görülür olduğu bir yerdir. Bodrum a yaklaşık olarak 30 kilometre uzakta, bir dağ köyünü görmek isterseniz bu turumuza katılabilirsiniz. Köy kahvesini gezebilir,harika yerel lezzetlerinden tadabilirsiniz. Köy sokakları içinde kırsal yaşamın zevki ile kaybolabilirsiniz. Köylü kadınların elinden çıkan halı ve diğer dokumaları keşfedebilirsiniz.

 

Türk Hamamı

Özellikle, mavi yolculuğa çıkmadan önce, bir Türk hamamında kendinizi şımartabilirsiniz. Ölü hücrelerinizden arınmak ve teninizi yenilemek ideal şekilde bronzlaşmanızı sağlayacaktır. Türk hamamları kültürümüzün ayrılmaz bir parçasıdır. Sadece temiz ve sağlıklı, bakımlı kalmak için değil, kız seçmek, evlilik öncesinde gelin hamamı yapmak, yani genel anlamda sosyal yaşamın bir yansıması olması noktasında da çok önemlidir. Günümüzde geleneksel hamam bakımları,kese, köpük, masaj, yanında, sıcak ve soğuk su havuzları, aromatik yağlar ile masajlar gibi birçok bakım da yapılmaktadır.

Rodos Eski Şehir Turu

Yunanistan ın en önemli adalarından olan Rodos, 12 adalar içinde en büyük olandır. Bu hem nüfus açısından, hem de yüzölçümü açısından söz konusu olan bir büyüklüktür. Antik Çağda, halen dünyanın yedi harikasından olan heykelleri ile Rodos son derece tanınmış bir ada idi. Günümüzde Avrupa nın en önemli turistik merkezlerinden biridir. Adanın her noktasında tarihi izler dikkat çekmektedir.

Panormitis Manastırı Turu

Son derece göz alıcı bir yapı olan Panormitis Manastırı, Saken Koyu nda bulunmaktadır. Her yıl 8 Kasım da Yunanistan ın dört bir yanından, kutlama için bu manastıra akın olmaktadır. Buraya gelen hacılara, ücretsiz yemek, kalacak yer ve şarap ikram edilir. Manastırın iki müzesi vardır. Manastırın temellerinin ise Antik çağlara uzandığı kabul edilmektedir.

Nisiros Volkan Turu

Nisiros, küre şeklinde, son derece ilginç bir volkanik adadır. Günümüzde, Yunanistan ın en aktif volkanlarından biri bu adada bulunmaktadır. Nsyros önemli turizm merkezlerinden olan Kos un çok yakınında bulunur. Bölgede bulunan renkli kraterler çok ilgi çekmektedir.