+90 212 570 68 45

Koşullar & Uygulama

Koşullar & Uygulama

Anlaşma ile Rezervasyon Koşulları

REZERVASYON

Kabin Kiralama-Kesin Deparlı Olan Broşür Turları

Kapora ile Ödeme

Rezervasyonunuzun kesin hale gelmesi için, kişi başı olan toplam ücretin yüzde 40 ının rezervasyonun yapılma tarihini takiben yedi gün içinde ödenmesi gerekmektedir. Ücretin geriye kalan kısmı ise, tur başlamasından 60 gün öncesinde ödenmelidir. Tüm ödemeleri, visa, master card, ya da banka havalesi ile yapmak mümkündür. Ödemelerin gereken tarihlerde ve zamanda yapılmaması durumunda ise rezervasyon iptal edilir.

İptal Koşulları

Herhangi bir iptal etme durumunda aşağıdaki kurallar geçerli olur

Tur tarihinden,

**60 ila 31 gün öncesinde kadar yapılan iptallerde, tur bedelinden yüzde 25 kesinti yapılmaktadır. Geri kalan bakiye miktar iade edilir.

**30 ila 16 gün öncesinde kadar yapılan iptallerde, tur bedelinden yüzde 50 kesinti yapılmaktadır. Geri kalan bakiye miktar iade edilir.

**15 ya da daha az gün içinde ise yapılan iptallerde iade yapılmamaktadır.

İadeler, rezervasyonu yapan kişiye yapılmaktadır. Vip Yatçılık, sadece kendisine ödenen miktarı iade ile mükelleftir. Tekneye binmeyen ya da turun başlamasından itibaren iptal eden misafirlerimize ödemeleri yapılmaz. Misafirlerimize seyahat sigortası yaptırmalarını öneririz.

Anlaşma Koşulları

Tekne Değişikliği

Vip Yatçılık, kiraladığı tekne noktasında ya da kabin charter programında değişiklik yapma yoluna gidebilir. Değiştirilen yatın aynı ya da daha üstün özelliklerde olması durumunda müşterilerin itiraz hakkı bulunmamaktadır.

 

 

 

 

 

Tur İptali ile Seyir Kesintisi

Mücbir nedenlerin olması halinde Vip Yatçılık turu iptal edebilir.

48 saatin üzerinde motor arızası, çatma, batma, yangın nedenleri ile teknenin işleyemez hale gelmesi, teknenin durumunun düzeltilmemesi ya da yeni tekne getirilmemesi durumunda yolculara ödemiş oldukları paraları iade edilir. Vip Yatçılık bir Türk firması olup, uyuşmazlıkların çözümü de Türk mahkemelerinde olacaktır.

Yükümlülükler

Vip Yatçılık, belirlemiş olduğu tur programlarını ve hizmetleri eksiksiz şekilde yapmakla yükümlüdür. Sorumluluk tekne üzerinde olmaktadır ve teknenin dışında firmanın sorumluluğu bulunmamaktadır. Kara hizmetleri için firma tur satışları yapabilir. Ancak bunlar bağımsız şirketler tarafından yapılmakta olup, VİP Yatçılık ın sorumluluğu bulunmamaktadır. Tekne içinde verilen hizmetler ise firma güvencesinde ve garantisindedir.

Sigorta

Tüm tekneler,üçüncü kişileri de kapsayacak şekilde sigorta kapsamındadır. Tekne seyir esnasında oluşabilecek kazalar, ya da eşya kayıpları da sigorta kapsamındadır. Sigorta tekne dışında söz konusu değildir.

Mücbir-Zorlayıcı Nedenler

Savaş, terör saldırıları, grev, hava şartları, yangın, sel, araçların tarife değişiklikleri gibi beklenmeyen ve kontrol edilemeyen nedenlerden kaynaklanan zararlardan VİP Yatçılık sorumlu değildir.

Şikayetler

Seyir esnasında bir şikayet durumunun olmasında derhal kaptana bildirilmesi gerekmektedir. Şikayetler kaptan tarafından derhal VİP Yatçılık müşteri temsilcisine iletilir. 21 gün sonra iletilen şikayetler ise dikkate alınmayacaktır.

Fotoğraflar ve Pazarlama

Vip Yatçılık seyir esnasında çekilen fotoğrafları, reklam ve tanıtım amaçlı kullanabilir misafirler buna izin vermiş olurlar.